null
Категорії розділу
Мисливські собаки [23]
Автомобілі для полювання та риболовлі [0]
Зброя [3]
Різні теми [2]
Міні-чат
Наше опитування
Чим ви захоплюєтесь?
1. Риболовля
2. Полювання
3. Тихе полювання
4. Інше
Всего ответов: 54
Хмара тегів

Для красивого отображения Облака
необходим
Adobe Flash Player 9
или выше
Скачать Adobe Flash Player

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0



Сьогодні заходили


Головна » Статті » Мисливські собаки

Спільне полювання лайки і такси
Є у сучасних мисливців своє свято - відкриття полювання на хутрового звіра, але ніхто його так не називає, говорять просто «відкриття», і хочеться це слово написати у великої букви, як назва будь-якого іншого свята. Адже сезон полювання по перу відкривається значно раніше, але такого великого суспільного резонансу не викликає. У піднесеному настрої мисливці обмінюються дзвінками по телефону, домовляючись, куди поїдуть на відкриття. Часто звучить фраза: «Ну, куди завтра на зайця?» Не на кого-небудь, а на зайця, він - король цього свята, шанси знайти саме його обговорюються товаришами по полюванню. Собаки самих різних порід, бачучи збори господаря, в хвилюванні не знаходять собі місця.
Лайки, хорти, гончаки, лягаві, пойнтери, сетери, спанієлі, такси, тер'єри - всі ці породи призначені для полювання. Вони знаходять звіра, переслідують його, несуть вам тушку убитого птаха з болота, розривають лисячі нори, йдуть по сліду. Знайте: якщо ви можете бути мисливцем, за сумісництвом, насправді ви, можливо, фахівець з оподаткування, то ваш пес мисливець по професії. Принесіть задоволення своєму улюбленцеві - візьміть його з собою на полювання. Тим більше що охота з собакою набагато результативніша.
Благородним острівним лягавим, які відмінно проявили себе по болотяній і польовій дичині, охота на зайця строго заборонена, а ось всі інші можуть розділити свято зі своїми господарями. Дуже непогано на зайця полюють з таксою, яка, по суті, є пішою гончою. Заєць під таксою ходить не поспішаючи, малими кругами, його легко підловити у місцях підйому. Великим недоліком є коротконогість собаки, їй важко довго бути на гону, багато перешкод для неї є важкими і швидко вимотують маленького помічника. Континентальним (німецьким) лягавим, що славляться своєю унікальністю, допомагати мисливцеві у пошуках зайця, як мовиться, сам Бог велів. Вся її поза, рух хвоста скажуть мисливцеві, що шукане поряд. Використовують для такого полювання і лайку, і ягдтерьера. Лайка залишається прекрасним помічником навіть в люті морози, і, будучи достатньо жвавою собакою, до того ж володіє прекрасним чуттям і надасть неоціниму допомогу в доборі підранків. Ягдтерьер же відомий своєю жадністю до всякого звіра і буває корисний майже на будь-якому полюванні. Тому використовувати цих собак спільно на полюванні є досить корисно! Проте перед полюванням собаки повинні обов’язково хоча б декілька разів побути разом на притравці чи принаймні на спільній прогулянці, аби звикнути одне до одного.
Якщо ж говорити про полювання на лисицю, то найбільш успішне норне полювання з надійним напарником. Він підстрахує неконтрольовані одним мисливцем нори на протилежному схилі або за кущами, у разі потреби допоможе при розтині нори. При кожному виході, а тим більше багатоденному виїзді на полювання краще мати двох собак (наприклад таксу і лайку). Адже пошук і переслідування звірів в їх підземних притулках, не кажучи про тривалі, деколи багатогодинні сутички, вимагають колосальної витрати сил, і тут свіжий собака абсолютно незамінний. Бажано, щоб собаки працювали в різному стилі (такса виганяє звіра з нори, а лайка жене його на постріл мисливця). Для вигону звіра з нори у випадку, якщо лисицю, як то кажуть, не сполохали мисливці при підході і запуску собаки, достатньо не дуже злобної собаки, яка шукає і обгавкує звіра (наприклад таксу). А для узяття лисиці ззовні нори або коли лисиця приймає бій, потрібна собака-"костолом", що працює хватками, здатна узяти і тягнути супротивника (наприклад лайку). Такс бережуть від непотрібних витрачання сил і травм і пускають лише в нори. Решта роботи припадає на лайку. Підходити до нори слід по можливості безшумно, пам'ятаючи про те, що, почувши вас, звір в одних випадках негайно покидає нору, в інших - приймає бій, боячись вийти назовні. Мисливець, не зайнятий собаками, тримає рушницю напоготові, на випадок раптового виходу звіра, займаючи позицію на шляху його можливої втечі. Таксу до нори ведуть на повідцях або несуть в рюкзаках. Лайку повинен тримати інший мисливець трішки дальше від нори. У всіх випадках в нору запускають тільки одну таксу, залишаючи лайку віддалік від нори прив'язаною. Одночасно пускати до нори дві собаки не можна. Лайка вподобала лазити в нори після сумісного полювання з таксою, вважають багато дослідників порід собак! За наявності у такси достатнього досвіду краще пускати її в нору здалеку, не підходячи до самого її входу, і негайно брати рушниці напоготів, на випадок виходу лисиці. Адже часто лисиця покидає нору, вже здалека відчувши небезпеку. Таксу в нору пускають без ошийника щоб уникнути зачеплення за коріння, що може погубити собаку.
Якщо ж звір приймає бій, що легко визначити по голосу такси, або рятується від неї, бігаючи по підземних переходах, доводиться чекати вигону звіра, дотримуючи тишу і нерухомість. Зрозуміло, позиції, зайняті мисливцями, повинні забезпечувати огляд і достатній простір для прицільної стрілянини. Лайка теж повинна бути напоготові. Іноді звір обережно висовується з нори, і лише потім покидає її, а найчастіше лисиця блискавкою вилітає назовні і тікає у всю прудкість. І у тому, і в іншому випадку не слід поспішати з пострілом чи спуском лайки. Від щонайменшого руху мисливця або звуку лайки лиса піде в нору, а при вдалому пострілі скотиться в неї, так що діставати її буде непросто. Постріл на короткий час по звірові, що ледве вискочив з нори, найчастіше буває неточним або псує трофей купчастим зарядом дробу. Найбільш результативний постріл по звірові, відпущеному кроків на 20, що забезпечує і достатній розкид дробу, і прицільність стрілянини. При цьому лисиця уже не здатна повернутися в нору і, або продовжує тікати, або намагається з останніх сил протистояти нападам лайки.
У випадках, коли такса бере і витягує звіра, не слід спішно віднімати його чи спускати лайку. Такса може почати тягнути здобич углиб нори. Якщо ви дозволите таксі переконатися в своїй перемозі і заохотите її, вона спокійно залишить господареві сумісну здобич. Часто таксі не вдається ні узяти звіра, ні вигнати його з нори і, стомившись, вона виходить з нори, щоб ковтнути свіжого повітря. У такому разі потрібно скоріше прив'язати обидві собаки на повідець, а самому зачаїтися з рушницею напоготові. Атакований таксою звір вже не відчуває себе в безпеці, і як правило, покидає нору протягом найближчих 20 хвилин. Зрозуміло, мисливець повинен дотримувати щонайповнішу тишу і нерухомість, а прив'язана віддалік лайка не повинна скулити і гавкати. За цим доводиться стежити одному з мисливців.

Джерело: http://Vetal-Romics
Категорія: Мисливські собаки | Додав: Ventel (19.12.2009) | Автор: Vetal
Переглядів: 3363 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1 Ventel  
0
Досить цікавий погляд на сучасне полювання: використання декількох різнотипних собак! Прошу усіх залишати свої коментарії!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваші оголошення
Мій профіль
Гість

Повідомлення:

Група:
Гости
Година:05:39

Гість, ми раді вас бачити на romics.ucoz.ua. Будь ласка зареєструйтесь
або авторизуйтеся!

Вхід
Форма входу
Прогноз погоди
Погода в Лановцах, Тернополе, Чорткове, Львове, Хмельницком
Курс валют
Хрещатик курс долара
Гороскоп
гороскоп

Друзі сайту

Тематический каталог ссылок флора и фауна
Copyright romics.ucoz.ua © 2008- 2024